AKTUALNOŚCI

04.08.2019 Bez bramek w ostatnim sprawdzianie
Polonia zremisowała bezbramkowo z GKS Rychtal w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Spotkanie obserwowała spora liczba kibiców, którzy mimo wielu sytuacji nie zobaczyli goli.

Poprzedni raz oba zespoły mierzyły się w tym samym miejscu dwa tygodnie wcześniej. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli kępnianie wygrywając 4:2. Tym razem podopieczni Bartosza Medyka zawiesili poprzeczkę znacznie wyżej. Spotkanie zaczęło się od długiego utrzymywania się przy piłce Polonii, która jednak nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji bramkowej. Gospodarzom nawet jeśli udało się przejąć piłkę to pod pressingiem szybko ją tracili. W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo i na wyróżnienie zasługuje tylko strzał z dystansu Karola Latuska, który z najwyższym trudem obronił golkiper miejscowych.

Po zmianie stron mecz nieco się otworzył. GKS ustawił się wyżej i nie czekał już tylko na kontry, co z czasem przełożyło się na ilość sytuacji podbramkowych. Po stronie miejscowych dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystał Aleksander Muzyka. Pod drugą bramką z minuty na minutę było coraz więcej akcji, lecz między słupkami świetnie spisywał się były bramkarz Polonii Dawid Jadczak. Bardzo dobrą próbę z rzutu wolnego zaliczył Wojciech Drygas. Jakub Górecki dwukrotnie nie wykończył akcji zespołowej. Szymon Pawlak przestrzelił nad pustą bramką, a Giorgi Otarashvili przegrał pojedynek sam na sam. Polonia stworzyła jeszcze kilka innych dobrych sytuacji i nawet skierowała piłkę do bramki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jako, że spotkanie odbywało się w ramach Rychtalskiej Biesiady to zarządzono konkurs rzutów karnych, który był dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonej publiczności. W tym elemencie podobnie jak w Pucharze Polski dwa lata temu lepsi okazali się piłkarze GKS Rychtal wygrywając 4:2.

Polonia zakończyła przygotowania do sezonu ligowego. Ten startuje już w najbliższą sobotę. Kępnianie na własnym obiekcie podejmą Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. Początek spotkania już o godzinie 16:00.

GKS Rychtal - Polonia Kępno 0:0

Polonia Kępno:

Damian Grondowy (46' Grzegorz Kubiszyn), Mateusz Gola, Kacper Skupień (60' Rafał Padiasek), Mikołaj Kubacha (60' Maciej Sikora), Witold Kamoś, Jakub Górecki (89' Karol Latusek), Karol Latusek (60' Mikołaj Gretkiewicz), Giorgi Otarashvili (46' Wojciech Drygas), Łukasz Walczak (60' Volodymyr Yurechko), Borys Wawrzyniak (46' Szymon Pawlak), Filip Latusek (70' Giorgi Otarashvili)