AKTUALNOŚCI

07.10.2019 Bez bramek z Centrą
Polonia zremisowała przed własną publicznością z Centrą Ostrów Wlkp. 0:0. Mimo, iż wynik na to nie wskazuje to mecz obfitował w wiele emocji. Arbiter główny nie uznał kępnianom dwóch bramek, a obie drużyny zmarnowały rzuty karne.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie dość spokojnie i choć obu jedenastkom udało się stworzyć kilka sytuacji to brakowało skuteczności. Potwierdzeniem tej tezy był przestrzelony rzut karny przez Jakuba Michalskiego - najlepszego strzelca poprzedniego sezonu w Wielkopolskiej IV lidze. Z czasem coraz groźniej robiło się pod bramką strzeżoną przez Huberta Bartczaka. W dużym zamieszaniu pod bramką piłka znalazła Filipa Latuska, który jednak uderzył nieczysto. Futbolówka minęłaby bramkę lecz jej tor lotu zmienił Łukasz Walczak. Kapitan Polonii był jednak w tej sytuacji na pozycji spalonej. Klika minut później celnie głową uderzył już Latusek, lecz arbiter dopatrzył się w tej sytuacji faulu na bramkarzu. Decyzja ta wywoła sporo kontrowersji, lecz protesty zawodników z Kępna na niewiele się zdały.

Po przerwie oba zespoły również były nieskuteczne. W końcówce Polonia wypracowała sobie przewagę, w konsekwencji której jeden z piłkarzy Centry zagrał piłkę we własnym polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Intencje Latuska wyczuł jednak Bartczak i oba zespoły podzieliły się punktami.

Polonia Kępno - Centra Ostrów Wlkp. 0:0