AKTUALNOŚCI

28.10.2019 Blamaż
Polonia Kępno przed własną publicznością uległa Pogoni Nowe Skalmierzyce 1:5 (0:3) w meczu XIV Kolejki Wielkopolskiej IV ligi. Katem "Biało-niebieskich" okazał się lider klasyfikacji strzelców Dawid Kuczyński, który dwukrotnie trafił do siatki. Po jednym trafieniu dołożyli: Mateusz Nogaj, Kacper Majerz i Paweł Korczak. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Filip Latusek.

Pogoń bardzo dobrze spisuje się w obecnym sezonie ligowym i przez pewien okres była nawet liderem. W czołówce jest jednak bardzo ciasno i po lekkiej zadyszce spadli oni na 6 miejsce. Do Kępna przyjechali jednak po komplet punktów i sztuka ta im się udała. Pomocną dłoń wyciągnęli jednak piłkarze Polonii, który popełnili fatalne błędy przy wszystkich trzech bramkach w pierwszej połowie. Już w 9 minucie Grzegorz Kubiszyn tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta trafiła w Dawida Kuczyńskiego i wpadła do bramki. Na 2:0 podwyższył Dawid Nogaj, który otrzymał podanie od... jednego z kępińskich obrońców. Trzecia bramka padła z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Rafała Padiaska. Pewnym egzekutorem okazał się Kuczyński. Gra Polonii w ofensywie wyglądała dużo gorzej niż przed tygodniem i tylko sporadycznie udało się stworzyć zagrożenie pod bramką przyjezdnych.

W przerwie w szatni musiało paść kilka ostrych słów, bo kępnianie wyglądali już dużo lepiej. Kilka sytuacji pod bramkowych stworzonych przez podopiecznych Bogdana Kowalczyka mogło dawać nadzieje na bramkę kontaktową. Zamiast tego jednak Pogoń wyprowadziła zabójczą kontrę, a strzelcem bramki został Kacper Majerz. Na 10 minut przed końcem honorową bramkę zdobył Filip Latusek, który wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej na boisku pojawił się wracający po kontuzji Mateusz Gola, który w doliczonym czasie gry powinien zmniejszyć rozmiary porażki, lecz trafił tylko w słupek. Skuteczniejszy był za to Paweł Korczak, który tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustalił wynik spotkania na 5:1.

Polonia Kępno - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:5 (0:3)
0-1: Dawid Kuczyński (9')
0-2: Mateusz Nogaj (19')
0-3: Dawid Kuczyński (40')
0-4: Kacper Majerz (67')
1-4: Filip Latusek (84')
1-5: Paweł Korczak (90+1')