AKTUALNOŚCI

19.08.2019 Bolesna porażka
Polonia przegrała przed własną publicznością z Kotwicą Kórnik 1:3 (1:0). Na przerwę podopieczni Bogdana Kowalczyka schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, lecz punktów w tym spotkaniu nie zdobyli. Stało się tak za sprawą dwóch trafień Oskara Baraniaka i jednego Jakuba Budzynia z drugiej części gry.

Faworytem spotkania byli kępnianie, którzy od początku starali się narzucić rywalom swój styl gry. Było to mocno utrudnione ponieważ trener w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Filipa Latuska i Mateusza Goli. Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Łukasz Walczak, który otworzył wynik po rzucie rożnym. Przyjezdni starali się odpowiedzieć, ale dobrze sprawowała się linia defensywy. Przed przerwą powinno być 2-0, ale świetnej okazji nie wykorzystał Giorii Otarashvili.

Po wznowieniu gry do odrabiania strat rzuciła się Kotwica, do której pomocną dłoń wyciągnęli gospodarze. Najpierw fatalny błąd popełnił Kacper Skupień, co zaowocowało sytuacją sam na sam Oskara Baraniaka, który nie miał problemów z wyrównaniem. Kilka minut później ten sam zawodnik kąśliwym i dość szczęśliwym strzałem z dystansu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Polonia dążyła do wyrównania lecz nadziała się kolejną kontrę. Tym razem autorem gola była Jakub Budzyń. Biało-niebiescy nie złożyli broni i mieli okazję do zmniejszenia strat lecz zabrakło skuteczności.

Polonia bardzo drogo zapłaciła za błędy w obronie i mimo iż przez większą część meczu prezentowała się lepiej to nie zdobyła punktów. Za tydzień Polonia zagra w Kościanie z miejscową Obrą. Po trzech kolejkach komplet oczek zdobyli tylko Unia Swarzędz, Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz LKS Gołuchów.

Polonia Kępno - Kotwica Kórnik 1:3 (1:0)
1-0: Łukasz Walczak (21')
1-1: Oskar Baraniak (49')
1-2: Oskar Baraniak (56')
1-3: Jakub Budzyń (65')