AKTUALNOŚCI

26.08.2019 Podział punktów
Polonia Kępno zremisowała w meczu wyjazdowym z Obrą Kościan 1:1 (0:1). Wynik otworzył w Krzysztof Marchewka w 24 minucie. Zaraz po przerwie wyrównał Filip Latusek. Oba gole padły z rzutów karnych.

Faworytem spotkania byli miejscowi, mimo tego iż nie najlepiej rozpoczęli ligowy sezon. Obrze udało się wygrać pierwszy mecz z Victorią Ostrzeszów, jednak po tym dwukrotnie schodziła z boiska bez punktów. Trzeba jednak pamiętać, że przegrała z bardzo mocną drużyną Unii Swarzędz, a przed tygodniem niemal cały mecz piłkarzom z Kościana przyszło grać w 10. Polonii zespół ten jednak bardzo nie leży. W ciągu 4 sezonów nie udało się w Kościanie wywalczyć choćby jednego punktu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy szukali swoich szans w dośrodkowaniach i stałych fragmentach. Podopieczni Bogdana Kowalczyka znakomicie spisywali się w obronie, a między słupkami pewnie interweniował Damian Grondowy. Po drugiej stronie boiska gra Biało-niebieskich nie wyglądała już tak dobrze. Brakowało płynności gry i dokładności. Miejscowi na błąd defensywy czekali niespełna pół godziny. Wtedy to w starciu z Mikołajem Kubachą w polu karnym padł Tomasz Marcinkowski i arbiter wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Marchewka. Od tego momentu na boisku było mnóstwo walki w środku pola, lecz sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Drugą część gry zdecydowanie lepiej rozpoczęła Polonia. W 48 minucie dośrodkowanie Wojciecha Drygasa ręką zatrzymał Piotr Sznabel i sędzia podyktował kolejny rzut karny. Silnym uderzeniem piłkę w bramce umieścił Filip Latusek. Z czasem jednak kępnianie zaczęli opadać z sił. Obra nękała obrońców długimi piłkami w pole karne, a Biało-niebiescy szukali swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich Łukasz Walczak zdobył gola, lecz przed dośrodkowaniem Karola Latuska piłka opuściła boisko. W końcówce swoje szanse mieli także Filip Latusek i Szymon Pawlak. Obie drużyny zostawiły na murawie sporo zdrowia, lecz spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Obra Kościan - Polonia Kępno 1:1 (0:1)
1-0: Krzysztof Marchewka (24') - rzut karny
1-1: Filip Latusek (49') - rzut karny