AKTUALNOŚCI

25.01.2020 Porażka w pierwszym sparingu
Polonia przegrała z Sokołem Marcinkowice 2:3 (0:2) w pierwszym sprawdzianie w zimowym okresie przygotowawczym. Obie bramki dla kępnian zdobył Filip Latusek, który wykorzystał dogrania testowanego zawodnika.

Trener Bogdan Kowalczyk nie mógł skorzystać w tym meczu m.in. z Kacpra Skupnia i Mateusza Goli, więc linia defensywna wyglądała dość eksperymentalnie. Początek spotkania nie porwał zgromadzonych kibiców. Obie drużyny notowały sporo strat, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Goście starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Grzegorza Kubiszyna, strzałami z dystansu. Również stałe fragmenty powodowały sporo zamieszania w polu karnym Biało-niebieskich. Wynik został otwarty właśnie po rzucie rożnym, kiedy to Piotr Ficoń głową wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później było już 0-2. Długie zagranie ze środka pola i Tomasz Rudolf wpisał się na listę strzelców. Do przerwy więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Po przerwie w barwach Polonii w bramce pojawił się Damian Grondowy, zaś Borysa Wawrzyniaka zastąpił zawodnik testowany. Ten ostatni już chwilę po wejściu zanotował asystę. Płaskie zagranie w pole karne wzdłuż końcowej linii okazało się skuteczne i Filipowi Latuskowi pozostało dołożyć nogę. Na początku drugiej części gry to kępnianie prezentowali się lepiej z czasem jednak spotkanie się wyrównało. Przyjezdni za sprawą Jana Leończyka zdobyli gola na 3-1 z rzutu karnego, ale odpowiedź Polonii była natychmiastowa. Filip Latusek otrzymał prostopadłe podanie i miał mnóstwo czasu, aby przymierzyć. Sztuka ta mu się udała i ustalił wynik meczu na 3-2.

Polonia Kępno - Sokół Marcinkowice 2:3 (0:2)
0-1: Piotr Ficoń
0-2: Tomasz Rudolf
1-2: Filip Latusek
1-3: Jan Leończyk
2-3: Filip Latusek

Polonia:
Grzegorz Kubiszyn (46' Damian Grondowy), Mikołaj Kubacha, Rafał Padiasek (70' Maciej Sikora), Witold Kamoś, Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Wojciech Drygas (75' Łukasz Walczak), Karol Latusek, Łukasz Walczak (60' Borys Wawrzyniak), Borys Wawrzyniak (46' zawodnik testowany), Filip Latusek