AKTUALNOŚCI

18.09.2019 Remis z Victorią
Polonia zremisowała w Ostrzeszowie z miejscową Victorią 1:1 (1:1) w meczu 8 kolejki Wielkopolskiej IV ligi. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania, a ich autorami byli kapitanowie swoich zespołów. W 34 minucie wynik otworzył Maciej Stawiński, a wyrównał w ostatniej akcji przed przerwą Łukasz Walczak.

Faworytami meczu byli miejscowi. Beniaminek bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie i plasuje się w czołówce ligi. Polonia długo w tym sezonie nie mogła odnaleźć własnego rytmu. Ostrzeszowianie na własnym obiekcie czują się jak ryby w wodzie. Mimo, iż to była to dopiero 8 kolejka, to był to już piąty ligowy mecz Victy przed własną publicznością. Trener Bogdan Kowalczyk, miał spory ból głowy z zestawieniem personalnym na ten mecz. Wyjątkowe problemy były z defensywą, gdzie z różnych powodów zagrać nie mogli Witold Kamoś oraz Maciej Sikora, a kontuzje wykluczyły z gry Mateusza Golę i Rafała Padiaska.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany, a piłkarze obu drużyn grali bardzo skoncentrowani. Nie brakowało fizycznych starć. Kiedy już defensywa Polonii popełniła błąd i w sytuacji sam na sam znalazł się Stawiński to znakomitą interwencją popisał się Grondowy. Prowadzenie mogła także objąć Polonia. Po kombinacyjnej akcji urwał się Remigiusz Hojka wraz z Filipem Latuskiem, lecz dogranie tego pierwszego pozostawiło wiele do życzenia. Kilka chwil później ta sytuacja się zemściła. W niegroźnej sytuacji obrona przyjezdnych popełniła błąd i drugi raz Stawiński się nie pomylił. Kępnianie mogli pluć sobie w brodę, bowiem stracili bramkę po bardzo dobrym okresie gry i wydawało się, iż to oni są bliżej otwarcia wyniku. Biało-niebiescy jednak nie odpuszczali i tuż przed przerwą wyrównali. Z rzutu rożnego dośrodkował Hojka. Piłkę przecięli jeszcze obrońcy gospodarzy, lecz dopadł do niej Otarashvili i dorzucił w pole karne. Po wielkim zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował Łukasz Walczak. Kapitan Polonii w tym meczu z konieczności występował jako prawy obrońca, lecz nie przeszkodziło mu to wpisać się na listę strzelców.

Po wznowieniu gry nadal lepsze wrażenie sprawiała Polonia. Niewiele jednak z tego wynikało, bowiem bardzo dobrze w obronie prezentowali się gospodarze. Z czasem jednak do głosu doszła Victoria, jednak na posterunku był Grondowy. Po zaskakującym strzale z dystansu Skrobacza piłka uderzyła w poprzeczkę. W tym fragmencie gry Polonia miała sporo kłopotów i mogła stracić bramkę, lecz w polu karnym skutecznie interweniował Filip Latusek, który wybił futbolówkę sprzed bramki. Z czasem mecz się wyrównał i było sporo walki w środku pola, lecz pojedynek nadal toczył się w wysokim tempie. Na prowadzenie Biało-niebieskich mógł wyprowadzić Otarashvili, który po dośrodkowaniu Hojki miał znakomitą sytuację, lecz uderzył niecelnie. Emocje na dobre rozkręciły się w końcówce spotkania. Najpierw kilka razy zakotłowało się pod bramką Polonii, która jednak wyszła z opresji obronną ręka i mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Najpierw z dystansu znakomicie uderzył Drygas, lecz fantastyczną interwencją popisał się Kierzek. Chwilę później strzał Karola Latuska o kilkanaście centymetrów minął okienko bramki. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Na innych boiskach doszło do kilku niespodziewanych rozstrzygnięć. Po raz pierwszy goryczy porażki zaznał LKS Gołuchów, który przegrał aż 4:0 z Victorią Września. Po raz kolejny rozczarowała Unia Swarzędz, która przegrała przed własną publicznością z Tarnovią Tarnovo Podgórne. Unici będę kolejnym rywalem Polonii. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00.