AKTUALNOŚCI

22.07.2020 Sparing nr 4: Kolejny worek bramek
Polonia Kępno po raz kolejny odniosła przekonywujące zwycięstwo w tym okresie przygotowawczym. We wtorek 21 lipca podopieczni Bogdana Kowalczyka pokonali na wyjeździe Prosnę Wieruszów aż 5:0 (2:0). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Jakub Górecki, Wojciech Drygas, Szymon Pawlak oraz dwóch zawodników testowanych.

W meczu rozegranym na bocznym boisku Stadionu Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie od początku warunki gry narzucali kępnianie. Miejscowi jednak próbowali stawiać twardy opór. Worek z bramkami otworzył się po strzale Jakuba Góreckiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany na jednym z testowanych zawodników. Kilka minut później strzelec wcielił się w role asystenta, a podanie strzałem z pierwszej piłki na bramkę zamienił Wojciech Drygas. Mimo kliku sytuacji do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry gospodarze zaczęli być coraz groźniejsi. Po kilku roszadach w składzie Polonia nie rozgrywała piłki już tak dobrze jak przed przerwą. Kępnianie poczekali jednak na swoje okazje, co zaowocowało dwoma bramkami strzelonymi przez testowanych zawodników. Wynik meczu ustalił Szymon Pawlak, który wykończył dośrodkowanie Wojciecha Drygasa.

Prosna Wieruszów - Polonia Kępno 0:5 (0:2)
Bramki: Jakub Górecki, Wojciech Drygas, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Szymon Pawlak

Polonia Kępno:
Damian Grondowy, Mateusz Gola, Mikołaj Kubacha, Bernard Ndukong, Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Wojciech Drygas, zawodnik testowany, Jakub Pelc, zawodnik testowany, Szymon Pawlak
Na zmiany wchodzili: Borys Wawrzyniak, Kacper Skupień, Rafał Padiasek