AKTUALNOŚCI

11.08.2019 Szalona inauguracja
Polonia pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski w pierwszym meczu sezonu 2019/2020. Mimo, iż kępnianie po 25 minutach meczu prowadzili już 4:0 to pozwolili strzelić rywalom 3 bramki. Łupem strzeleckim podzielili się Mateusz Gola, Filip Latusek oraz Łukasz Walczak, który strzelił dwa gole. Dla przyjezdnych trafiali: Mateusz Ziemiański, Maciej Mikulski i Michał Giecz.

Oba zespoły na mecz wyszły w towarzystwie młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się dwóch debiutantów: 17-letni Mikołaj Kubacha oraz skrzydłowy z Gruzji Giorgi Otarashvili. Po pierwszym gwizdku sędziego od razu do roboty się wzięła Polonia. Na prowadzenie miejscowych mógł wyprowadzić Karol Latusek, lecz jego strzał był bardzo niecelny. Otwarcie wyniku nastąpiło w 4 minucie. Filip Latusek dośrodkował z lewego skrzydła, a akcje zamknął Mateusz Gola. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze ponownie usiąść, a było już 2:0. Łukasz Walczak dostał prostopadłe podanie od Jakuba Góreckiego i mocnym strzałem o poprzeczkę podwyższył wynik. Na początku meczu podopiecznym Bogdana Kowalczyka wychodziło niemal wszystko. Ledwie minął kwadrans i na listę strzelców wpisał się Filip Latusek, który głową skierował futbolówkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Remigiusza Hojki. W 25 minucie było już 4:0, bowiem po raz drugi na listę strzelców wpisał się Walczak. Mecz przypominał w tym momencie pojedynek bokserski, w którym Polonia miała rywala na linach, lecz zamiast go znokautować podała mu pomocną dłoń. Kępnianie zwolnili grę, zostawili rywalom sporo miejsca i byli nieskuteczni. Ostrovia z prezentu skorzystała i za sprawą Mateusza Ziemiańskiego zdobyła pierwszą bramkę. Do przerwy wynik wynosił 4:1.

Szkoleniowiec Biało-niebieskich mając na uwadze, że już w czwartek czeka jego podopiecznych kolejny mecz ligowy szybko zdecydował się na zmiany. Po przerwie na placu gry nie pojawił się Giorgi Otarashvili, który narzekał na uraz mięśniowy. Zastąpił go kolejny debiutant Szymon Pawlak, który na początku drugiej części gry miał nawet sytuacje do strzelenia bramki, lecz jego uderzenie głową wybronił Kacper Dziuba. Wcześniej jednak Maciej Mikulski zmniejszył stratę zdobywając gola głową. Polonia drugą połowę zagrała ustawiona zdecydowanie dużo bliżej własnej bramki czekając na sytuacje do kontrataków. Hattricka skompletować mógł Łukasz Walczak, a kilka sytuacji miał też Filip Latusek. Zwłaszcza ten drugi zawodnik sprawił sporo problemów defensywie. Obrońcy gości z czasem zaczęli łapać za faule na nim żółte kartki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 85 minucie kiedy to Michał Giecz ustalił wynik spotkania.

Polonia po szalonym meczu zasłużenie zdobyła komplet punktów. Już w najbliższy czwartek Biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka, który w pierwszym meczu zremisował bezbramkowo z Tarnovią Tarnovo Podgórne.

Polonia:
Grzegorz Kubiszyn, Mateusz Gola, Mikołaj Kubacha, Kacper Skupień (55' Witold Kamoś), Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Wojciech Drygas (55' Borys Wawrzyniak), Karol Latusek (85' Leonardo Okeke), Łukasz Walczak, Giorgi Otarashvili (46' Szymon Pawlak), Filip Latusek.